Az Európai Területi Társulások (ETT) ez évi II. műhelytalálkozójára a KÖFOP 3.3.3-15-2016-00002 projekt támogatásával 2019. június 24-én került sor, Budapesten, a Külügyi és Külgazdasági Intézetben.
A szakmai rendezvényen – immáron hagyományosan – köszöntőbeszédet mondott Kiss-Parciu Péter, a Külgazdasági és Külügyminisztérium helyettes államtitkára, majd Szepesi Balázs, az Innovációs és Technológiai Minisztérium helyettes államtitkára tartott előadást a hazai gazdaságpolitikai és vállalkozáspolitikai célokról.
Mind több ETT céljai között szerepel a helyi vállalkozói környezet segítése, a vállalkozók helyben tartása, melyet inkubátorházak létesítésével is ösztönöznek. A határtérség ilyen jellegű felpezsdítése a foglalkoztatási számok növekedésében közvetlen szerepet játszik, míg hosszú távon nagymértékben hozzájárul a gazdaság fejlesztéséhez.
Mindezek fényében ez alkalommal a foglalkoztatás növelése, munkaerőmegtartás, illetve a helyi vállalkozások fejlesztésének aspektusai kerültek fókuszba, kitekintéssel a start-upok világára, valamint a résztvevők térségfejlesztési jó gyakorlatokat is megismerhettek.
Fentieken kívül szóba került továbbá az Európai Bizottság kidolgozás alatt lévő rendelet-tervezete, amely a határtérségekben felmerülő, a bilaterális fejlesztések gátját képező jogi és adminisztratív akadályok felszámolását célozza.
Végezetül a KKM két munkatársa mutatta be a jelenlévőknek a Minisztériumban alkalmazandó támogatáskezelési, szerződéskötési tudnivalókat.
Az előadások anyaga az alábbi linkeken érhető el.
TAPE projekt – (Bara Zoltán, igazgató, Pons Danubii EGTC)
Nemzetközi Inkubátorház (Kószó Miklós, BTC EGTC)
Szerződéskötés a KKM-ben (Antal Andrea, KKM)
Térségfejlesztési jó gyakorlatok (Wächter Balázs, tanácsadó, VitalPro Kft.)
B-solutions - jogi akadálymentesítés (Hüse-Nyerges Enikő, projektmenedzser, CESCI)
B-solutions projekt (Sárkány Péter, Arrabona EGTC)